ItalWax Parafina naturala pentru tratamente 500ml (C_PAR500_NA_IT)

Localizare:
Traseu sugerat:

Ofertele pentru produsul

ItalWax Parafina naturala pentru tratamente 500ml (C_PAR500_NA_IT)

In stoc
spre magazin »
procosmetic.ro
Descrierea produsului
Italwax ofera produse cosmetice profesionale pentru epilare cu ceara, produse in conformitate cu formulele italiene clasice si moderne, sub stricta supraveghere a laboratorului sau privat din Milano. Unitatea de productie Italwax respecta cu strictete cerintele de mediu si este dotata cu cele mai noi si performante echipamente de provenienta germana si italiana, care pastreaza intacte materiile prime naturale si organice utilizate in timpul procesului de productie. Toate tipurile de ceara au un grad de adezivitate mare (capacitatea de aderenta crescuta la firul de par), ceea ce face ca procedura de epilare sa fie una eficienta, rapida, sigura si foarte putin dureroasa. Parafina s-a dovedit de-a lungul vremurilor a fi un miracol pentru pielea uscata, cu dermatita, edem, celulita, pielea pigmentata puternic, cu semne vizibile sau suprafete lasate in urma interventiilor. Parafina este o substanta cu multiple intrebuintari si beneficii asupra sanatatii si aspectului corporal, adesea prezenta atat in categoria tratamentelor destinate infrumusetarii, cat si in cele cu rol fizioterapeutic. Joaca un rol esential in procesul de hidratare intensa si de calmare a pielii si este solutia perfecta pentru pielea uscata si sensibila. O astfel de procedura are ca efecte depigmentarea, hidratarea si catifelarea mainilor pentru o perioada lunga de timp. Se recomanda a se efectua atat in anotimpul cald, cand mainile sunt supuse temperaturilor inalte si radiatiilor solare, cat si in anotimpul rece, cand, din cauza frigului, gradul de hidratare al pielii scade considerabil. Probleme precum piele uscata, deshidratata, cu aspect anost si elasticitate slabita vor fi inlocuite de o stralucire naturala, aspect intinerit si fara cicatrici sau celulita si o senzatie catifelata la atingere. Terapia cu parafina este recomandata pentru efectul sau antiinflamator si de calmare a leziunilor de pe piele aflate in faza de vindecare. Parafina Italwax are o formula delicata, foarte purificata. Contine o combinatie excelenta de uleiuri naturale, vitamine (A, E) si componente vegetale cu proprietati nutritive si regenerative puternice. Aroma placuta. Mod de utilizare : Se incalzeste parafina in incalzitor, la 50-55 ° C. Se introduc mainile sau picioarele in recipientul cu parafina topita. Pielea trebuie sa fie curata si dezinfectata. Se scot si se lasa 10 secunde sa se intareasca pelicula de parafina. Se repeta procedura de 3-5 ori pana se formeaza un strat de acoperire, suficient de gros pentru a pastra aceeasi temperatura. pana stratul de parafina este suficient de gros pentru a pastra aceeasi temperatura Se infasoara zona cu o folie de plastic si se inveleste intr-un prosop bumbac. Timp de actionare: 15-20 minute. Procosmetic. ro este distribuitor autorizat Italwax. Toate produsele achizitionate de pe site-ul nostru sunt originale. Declaratie de conformitate ProCosmetic.

Păreri
Intrebari&Raspunsuri

Prețurile și informațiile de pe paginile noastre sunt furnizate de magazinele partenere și au caracter informativ, unele erori pot apărea. Imaginile produselor au caracter informativ, uneori pot include niște accesorii care nu sunt mereu incluse în pachetul de baza. Informațiile aferente produsului (imagine, descriere, preț) se pot schimba fără notificare prealabilă. Compari.ro nu își asumă responsabilitate pentru eventualele greșeli.